SPORT 16 octombrie 2018

Locul 2 pentru karatiștii făgărășeni, în cadrul Domzale 2018

de Administrator | 1044 vizualizări

Lotul de karatiști făgărășeni s-au impus din nou la o competiție care s-a desfășurat săptămâna trecută, în Slovenia și au reușit să aducă acasă numeroase medalii și cupe.

Cupa Internațională „Domzale 2018“  s-a desfășurat sâmbătă, 13 octombrie iar România a fost reprezentată de karatiști de la CSM Făgăraș. Lotul a fost format din 15 sportivi  antrenați de Ioan Rîmbeț, 4 sportivi antrenați de Ionel Novac și încă 2, pregătiți de Gheorghe Țețu. De la Victoria au participat 5 sportivi, antrenați de Cristian Iosipescu. Karatiștii români au fost la o concurență foarte strânsă cu țara-gazdă - Slovenia, care s-a clasat pe locul întâi la națiuni, în timp ce Ungaria s-a clasat pe locul 3. Sportivii antrenați de Ioan Rîmbeț au obținut 10 locuri întâi, trei locuri II și patru locuri III. Karatiștii pregătiți de Ionel Novac au venit acasă cu un loc I, un loc II și două locuri III, cei pregătiți de Gheorghe Țețu au obținut un loc III în timp ce sportivii antrenați de Cristian Iosipescu au câștigat trei locuri întâi, un loc II și un loc III.

sursă foto: făgărașultău.ro